Listopad v naší družince

Podzim v družince jsme si užívali. Při vycházkách děti pozorovaly změny v přírodě, změny počasí a seznamovaly se se zvířátky z lesa, které se chystají k zimnímu spánku. Zahráli jsme si hru:“ Já mám, kdo má a pexeso zvířátka a jejich stopy. Při projektu sv. Martin děti poslouchaly příběh o Martinovi, který se nechtěl stát vojákem a když opustil armádu, pomáhal lidem. Za odměnu dostával od lidí pečené rohlíčky. Děti si za splnění úkolů v projektu ochutnaly rohlíčky, které pro nás připravila ŠD III. s paní vychovatelkou. V bramborovém týdnu jsme vyráběli ježky s rozinkami. Vánoce se rychle blíží, což dokazuje první sníh za oknem, a protože je adventní věnec tradičním symbolem sloužícím k odpočítání čtyř týdnů adventu, společně jsme si vyrobili svůj vlastní.

Monika Máslová